Zeytinburnu Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Zeytinburnu Mezoterapi merkezleri nerede 2021 2022 2023

Mezoterapi, 60 yıldan daha uzun bir süre önce Fransa’da merhum Dr. Michael Pistor tarafından keşfedildi. Dr. Pistor’a göre, tanımı gereği Mezoterapi, “cerrahi tıp” olarak adlandırdığı şeydir, çünkü ilaçların, doğrudan patoloji veya tedavi edilen rahatsızlık bölgesine enjeksiyonla deriye yerleştirilmesi uygulamasıdır. “Mezoterapi” terimi, adını iki kelimeden alır: mezo ve terapi. Mezo, vücudun bağ dokularına yol açan embriyonik dokuyu (mezoderm) ifade eder. Böylece enjeksiyonların yerleştirildiği dermis (deri) alanı cildin mezoderm veya orta tabakasıdır. Mezoterapistler, uzmanlık alanlarını ‘orta dokuları’ tedavi etmek olarak tanımlarlar çünkü mezo aynı zamanda ortayı da ifade eder. Terapi kelimesi, Mezoterapi ile tedavi türünü ifade eder; terapi enjeksiyon aşamasındadır.

MEZOTERAPİ NASIL ÇALIŞIR

Mezoterapi, çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için cilde mikroskobik miktarlarda ürün sokan bir tedavidir. Homeopatik ilaçlar, geleneksel ilaçlar, büyüme faktörleri, biyomimetik peptidler, vitaminler, mineraller ve amino asitler yaygın olarak kullanılan ürünlerden bazılarıdır. Tüm ilaçlar, tedavi edilen özel durum için seçilir.

Modern bilim, Mezoterapinin altında yatan fizyolojiyi açıklayabildi. Basitçe söylemek gerekirse Mezoterapi, dermal dolaşımı etkin bir şekilde kullanır. Dermal dolaşım, fazlalık dolaşım olarak bilinir. Bu tür bir dolaşım ile dermisin (deri) damarları, gezinmesi zor olan karmaşık bir labirent olarak düşünülebilir. İlaç dermise enjekte edildiğinde hedef dokuyu etkileyecektir. Bununla birlikte, dolaşımdaki fazlalık nedeniyle, enjekte edilen ilaçlar dolaşıma girdikten sonra birkaç saat ve bazen bir hafta kadar kalacaktır. Ek olarak, cildin kan damarlarında solüsyonların içeri ve dışarı yayılmasına izin veren birçok küçük gözenek vardır.

Zeytinburnu Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Zeytinburnu Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

MEZOTERAPİNİN FAYDALARI

Mezoterapinin faydaları çoktur. Mezoterapi için ağrı, spor yaralanmaları, romatoloji, genel tıp ve estetik tıp gibi pek çok uygulama vardır. 2005 yılında sanal (iğnesiz) Mezoterapi olarak bilinen yeni bir teknik uluslararası pazarda satışa sunuldu. Bu hem Mezoterapistler hem de hastalar için önemli bir ilerlemeydi.

Hücresel düzeyde geçiş gözenekleri oluşturan darbeli bir elektromanyetik dalga yaymak için iğnesiz bir cihaz kullanılır, bu olay “elektroporasyon” olarak adlandırılır. Sinerji elektroporasyonu ve geleneksel Mezoterapi kullanarak, ürünün dokuda yayılmasını, aktif bileşenin hücresel transferini iyileştirmek ve yan etkileri azaltmak mümkündür.

İğnesiz Mezoterapi, sedef hastalığı, egzama, dermatit, hassas cilt ve sivilce gibi durumların tedavisinde başarılı bir alternatif olabilir. Saç derisini tedavi ederken iğnesiz Mezoterapi, kepek, aşırı sebum, seboreik egzama ve çeşitli saç dökülmesi sorunları gibi durumlarda olumlu sonuçlar gördü. İğnesiz Mezoterapinin geleneksel Mezoterapiye göre ağrısız bir alternatif olduğunu ve enjeksiyondan kaçınmayı tercih eden veya enjeksiyon korkusu olan hastalar için çekici bir seçenek olabileceğini de göz önünde bulundurmalıyız.

MODERN MEZOTERAPİ

Mezoterapi talebi ve popülaritesi arttıkça, birçok uygulayıcı Mezoterapinin faydalarını ve uygulamalarındaki istikrarını görmüştür. Mezoterapi yalnızca popüler bir bağımsız tedavi olmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli diğer prosedürlerle kombine edilebilmesinde veya hasta tedavi planının bir parçası olarak yararlı bir rol oynar.

Fraksiyonel Mezoterapi tekniği, Rönesans’ın uzmanlaştığı bir başka gelişmiş tedavidir. Ekibimiz, Fraksiyonel Mezoterapi ve Kolajen İndüksiyon Terapisi (CIT) konusunda oldukça eğitilmiştir. Fraksiyonel Mezoterapi hem uygulayıcılar hem de hastalar için hala nispeten yeni ve ilginç bir seçimdir. Fusion Meso, bu yeni tedavi tarzının kesinlikle öncüleridir ve her hastayı bireysel olarak tedavi etme, ısmarlama kokteyller, maskeler, serumlar ve kremleri harmanlayan benzersiz yöntemleriyle hasta beklentilerini aşar. Her hastanın tedavisini kişiselleştirerek ve doğrudan kendi bireysel gereksinimlerine ve endişelerine odaklanarak sonuçlar daha önce hiç görülmemiş bir seviyededir.

Mezoterapi, dermal dolgu maddelerine veya kırışık giderici enjeksiyonlara alternatif bir tedavi arayan hastalar için popüler bir seçenektir. Mezoterapi, bu tedavileri alan ve yüzlerinin, boynunun ve dekoltesinin diğer bölgelerinde daha fazla gençleşmek isteyen hastalar için mevcut tedavi planlarına da dahil edilebilir.

ZEYTİNBURNU İLÇESİ , ZEYTİNBURNU MERKEZ , BEŞTELSİZ , ÇIRPICI , GÖKALP , KAZLIÇEŞME , MALTEPE ,  MERKEZEFENDİ , NURİPAŞA , SEYİTNİZAM , SÜMER , TELSİZ , VELİEFENDİ , YENİDOĞAN , YEŞİLTEPE