Sarıyer Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Sarıyer Mezoterapi nedir? 2021 2022 2023

Mezoterapi ilk kez 1952’de. Michael Pistor tarafından geliştirilen güzellik amaçlı tıbbi bir tedavidir. Mezoterapi tedavisi, özel ilaçların mezoterapi iğnesi yardımı ile deri altına enjekte edilmesidir. Mezoterapi genellikle estetik amaçlı olmakla birlikte tedavi amaçlı da kullanılmaktadır.

Mezoterapiyi kimler uygulayabilir?

Erkeklerde belli bir yaşın üzerindeki tüm kadınlara mezoterapi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Mezoterapinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Saç dökülmesi: Saç dökülmesinin önlenmesi de saç tedavisinde destekleyici olarak kullanılmaktadır. Saç dökülmesi yani alopesi, saçın bölgesel olarak azalması veya tamamen kaybolmasıdır. Saça nasıl uygulandığına bakıldığında vitaminler, mikro elementler ve besleyici enzimler özel iğneler yardımıyla bir şırınga ile cilt altına enjekte edilir. Bu sayede saç kökleri doğrudan oksijene ve almamız gereken vitaminlere ulaşarak saçların güçlenmesi, kırılmaların azalması ve saç problemlerinin saç ekimine gerek kalmadan mezoterapi ile göreceli olarak çözülmesi sağlanır.

Sarıyer Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Sarıyer Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Selülit Tedavisi

Vücudun bazı bölgelerinde oluşan selülitlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Mezoterapi bölgesel yağlama, selülit tedavisi ve saç dökülmesini önlemek için kullanılır. Selülit tedavileri 4-10 hafta sürer. Deri altına enjekte edilen maddeler kan dolaşımını düzenler ve cildin dalgalı görünümünü ortadan kaldırır. Bölgesel uygulanan mezoterapi karın, kol ve bel bölgeleri için alternatif bir çözümdür.

Cilt Bakımı

Cilt dokularının tedavi gerektirdiği durumlarda kullanılır. Cilt mezoterapisi aynı zamanda güneş deformasyonlarını, sarkmaları, güneşe, strese ve çevresel faktörlere bağlı kırışıklıkları da gidererek daha canlı, genç ve daha sıkı bir görünüm sağlar.

Mezoterapi Tedavisi Sonrası

Tüm medikal tedavilerde olduğu gibi mezoterapi tedavisi sonrasında da iyi sonuçlar verebilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Mezoterapi tedavisinden sonra genellikle uygulama yerinde morluklar oluşabilmektedir. Oluşan morluklar küçüktür ve birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Bir haftalık mezoterapi tedavisinden sonra kesinlikle denize ve suya girilmemelidir. Bu dönemde güneşten korunmalı, bir hafta solaryum alınmamalıdır. Uygun güneş kremi kullanılabilir. Tedavi alanına kapatıcı (fondöten vb.) Uygulamayın.

SARIYER İLÇESİ , SARIYER MERKEZ , AYDINEVLER , BALTALİMANI , BAHÇEKÖY , BÜYÜKDERE , CAMİTEPE , ÇAYIRBAŞI , CUMHURİYET , DARÜŞŞAFAKA , EMİRGAN , FATİHSULTANMEHMET , FERAHEVLER , İSTİNYE , KAZIMKARABEKİR , KEMER , KİREÇBURNU , KOCATAŞ , MADEN , ÖMÜRTEPE , PINAR , POLİGON , PTTEVLERİ , REŞİTPAŞA , RUMELİHİSARI , RUMELİKAVAĞI , ŞENEVLER , TARABYA , YENİKÖY , MAHALLESİ-SEMTİ