Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve amino asit karışımlarının saç derisine enjekte edilmesiyle uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntem saç köklerini besleyen bileşenlerin saça kolayca yerleşmesini sağlar. Bu yöntemle saç dökülmesi, incelmiş saçları kalınlaştırdığı, dökülmeyi durdurduğu, saçları daha güçlü ve parlak hale getirdiği için tedavi edilebilir.

Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Çok az kadın kendi saçından memnun. Günümüzde özellikle çevre, hava ve su nedeniyle saçlarımız çok kirli. Aşırı stres ve gerginlik oluşur ve uyku bozuklukları bizi rahatsız eder.

Bunların hepsi tabii ki doğal güzelliği büyük ölçüde etkiler. Saç, vücuttaki değişikliklerden ilk etkilenen kısımlar arasındadır. Saç sorunlarını önlemek mevcut sonuçlarla uğraşmaktan daha kolaydır, ancak çok az kişi koruyucu yöntemlere başvurur.

Kişiler durumun ciddiyetini ancak bukleleri hasar gördüğünde ve saç dökülmesi başladığında anlayabilir. Bu sorunları çözmek için mezoterapi gibi çeşitli kozmetik yöntemler kullanılabilir.

Ancak buklelerin durumu önemli ölçüde bozulursa, saç dökülmeye başlarsa, o zaman insanların kafasında olacaktır. Bu sorunları çözmek için mezoterapi gibi çeşitli kozmetik yöntemler kullanılabilir.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisi, saç büyümesi ve gelişimi için gerekli vitamin, mineral (Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), cildin keratin tabakası ile ilgili maddeler, amino asitler ve yüzey genişleticilerin direkt olarak enjekte edilmesidir. kafa derisi.

Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir.

Bu uygulama ile pek çok problemin üstesinden gelebilirsiniz: aktif olmayan ampulleri uyarmak, saç köklerine besin sağlamak ve kepekleri ortadan kaldırmak. Mezoterapi, deneyimli bir uzman tarafından yapılan saç tedavisi yöntemidir.

Mikro enjeksiyonlar sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur.

Tıbbi bileşim, soruna bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Bu prosedürün fiyatı, amaçlanan etki ile tamamen tutarlıdır. Önemli: Mezoterapi birçok saç problemini çözer.

Saç Mezoterapisinin Endikasyonları:

 • Aşırı saç dökülmesi
 • Yağ bezlerinin parçalanması ile ilişkili kafa derisinin sebore;
 • Kepek
 • Çizik ve kuru kafa derisi
 • Saç kırılganlığında artış ve saç dökülmesi
 • Bazal bölgede hacim kaybı

İşlemin avantajları ve dezavantajları

Mezoterapiden problemli saçlar bağlamında bahsedecek olursak (işlem yüz ve vücut cildi için de etkilidir) bazı noktaları hatırlatmak gerekir: Diğer işlemlerden farkı nedir, bu tedavinin maliyeti nedir? haklı olarak biraz pahalı.

Öncelikle her hasta için ayrı ayrı derlenen bir mezo kokteyl (mezoterapi karışımı) maksimum sonuçlara ulaşılmasına ve mevcut sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacak miktarda mineral ve vitamin içerir.

Önemli : Prosedür sayısı kozmetikçi tarafından belirlenir. Yararlı bileşenler soğana verilirken, cildin üst katmanları yabancı maddelerin dış yöntemlerle girmesine izin vermez. Bu nedenle, ampuller canlılıkla doldurulur ve bunun sonucunda saçın durumu düzelir:

 • Saç dökülmesi yavaş yavaş durur
 • Saç büyümesi etkinleştirilir
 • Yağ bezlerinin aktivitesi azalır, bukleler daha temiz, daha uzun ve daha dolgun görünür
 • Ampullere giden kan akışı ve oksijen artar
 • Kepek azalır
 • Saç yoğunluğu, pürüzsüzlük, saç fırçası ve şekillendirme sırasında parlaklıkta iyileşme görülür.
 • Önemli: Sonuçtan emin olmak için işlem öncesi ve sonrası fotoğraf çekmeye değer.

Saç Mezoterapisi İçin Hazırlıklar

Her enjeksiyon, uzmanların her hasta için ayrı ayrı seçtiği mineraller, vitaminler ve diğer faydalı elementler gibi birkaç faydalı maddenin bir karışımıdır. Bir şırıngada 2 ila 6 aktif bileşen karıştırılabilir.

Doğal bir metabolizma sağlayan B grubu vitaminler, saçın uzamasında ve yenilenmesinde etkilidir. Ayrıca bu maddeler mezoterapide kullanılan bileşenler arasındadır: Bakır ve çinko – saç yapısının distrofisini (zayıflığını) önler. Bu bileşenleri içeren müstahzarlar, kalıtsal saç dökülmesi için kullanılmalıdır. Hyaluronik asit – ampullerin beslenmesinden sorumludur, saç büyümesini hızlandırır. Amino asitler saçın temelini oluşturur ve keratin liflerinin oluşumuna katkıda bulunur. Büyüme faktörleri – saç derisine kan akışını normalleştirir, saç köklerini güçlendirir ve saç yoğunluğu sağlar Koenzim – saçınızı yaşamsal enerji ile doldurur, saç yapısını iyileştirir. Önemli: Minoxidil etken maddesi, ilacın bileşimine dahil edilmemelidir. Saç dökülmesiyle baş edebilecek en etkili araçlardan biri olarak kabul edilir. Diğer yöntemler sonuç vermediğinde kullanılır. Bununla birlikte, bu ilaç çok toksiktir ve birçok yan etkiye neden olabilir. Eylemi tam olarak açıklanmamıştır, sadece harici kullanım için izin verilmektedir. Saç tedavisi için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık mesleği mensubu sizin için kompozisyonları en uygun şekilde seçecektir. Bununla birlikte, bu tür ilaçlar kural olarak toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendiniz satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetikçilerden bilgi alınabilir. Saç tedavisi için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık mesleği mensubu sizin için kompozisyonları en uygun şekilde seçecektir. Bununla birlikte, bu tür ilaçlar kural olarak toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendiniz satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetikçilerden bilgi alınabilir. Saç tedavisi için hazır kokteyller mevcuttur. Sağlık mesleği mensubu sizin için kompozisyonları en uygun şekilde seçecektir. Bununla birlikte, bu tür ilaçlar kural olarak toplu satışlarda bulunamaz ve bunları kendiniz satın alamazsınız. Tıbbi kurumlarda yaygındır veya kozmetikçilerden bilgi alınabilir.

Saç Mezoterapisinin Özellikleri

Şu anda, uzmanlar saç tedavisi için hastalara çok çeşitli yöntemler sunmaktadır. Mali koşullara ek olarak, seçimler de başvurunun beklenen sonucundan etkilenir. Mezoterapi, etkisinin anında fark edileceği, ancak istediğimiz kadar uzun sürmediği allopatiktir (bir çeşit şifa). Aynı zamanda homeopatiktir (saçın kendi kendini iyileştirmesine yardımcı olan bir tedavi), uzun süreli bir etki için tasarlanmıştır, bu nedenle sonuç anında fark edilmeyecektir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Allopatik Kokteyller

Vitaminler, mineraller, elastin, kollajen, vazodilatatörler ve diğer aktif bileşenleri içerirler. Doktor, saç ve kafa derisi ve hastayla ilgili problemlerin detaylı bir analizinden sonra doğru pozisyonu ve istenen sonuçları belirler. Önemli: Bu tür kokteyller sorunu hızla çözebilir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Homeopatik Kokteyller

Yağlar ve diğer kimyasal bileşenler kullanılmadan sadece sulu bir çözelti ile birleştirilmiş bitki elementleri içerirler. Bu bileşim vücudun kendi potansiyelinin aktivitesini uyandırır ve ampullerin aktivitesine katkıda bulunur. Etki bir kar küresi gibi kümülatiftir, bu nedenle ilk prosedürden sonra gözle görülür sonuçlar beklememelisiniz. Önemli: Bu tür kokteyller, saçın estetik güzelliğinin yanı sıra sorunun kendisinden endişe duyan hastalar için uygundur.

Saç Mezoterapisinde Uygulama

Mezoterapi, çeşitli aletler kullanılarak cilt altına etken maddelerin uygulanmasıdır. Bu yöntemin olası bir ağrı eşiği ve belirli bir uygulama süresi ve nadir de olsa olası yan etkileri vardır. Uzmanların kullandığı popüler yöntemlerden biri de mezoterapi karışımının vücuda enjekte edilmesidir. Çok ince iğne ile yapılması gereken bu tür işlemler için özel tasarlanmış şırıngalara ihtiyaç vardır. Önemli: Diğer yöntemlerin yanı sıra enjeksiyonlar en ağrısızdır ancak işlem için gereken süre en fazladır. Hasta başın arkasında ve kulaklarında rahatsızlık hisseder. Bu yöntem biraz travmatik.

Saç Mezoterapi Tabancası

Yanlış hareketler baş bölgesinde küçük yaralanmalara neden olabileceğinden, bu tür bir cihazın kullanılması azami dikkat ve dikkat gerektirir. Bu nedenle, böyle bir prosedürü kabul etmeden önce, artılarını ve eksilerini dikkate alarak dikkatlice düşünmelisiniz. Bir doktor seçerken, yeterli pratik deneyime sahip olduğundan emin olmalısınız. Tabancaya ayarlanabilir enjeksiyon derinliğine sahip bir şırınga takılır. Böyle bir silahın yardımıyla, eylemi belirli bir saç problemiyle uğraşmayı amaçlayan herhangi bir terapötik kokteyli tanıtabilirsiniz.

Mezo enjektör veya mezo silindiri

Saç ve saç derisinin tedavisi için özel bir cihaz olan mezo silindiri birçok serum uygulamasında kullanmak artık mümkün. Mezo enjektörler veya mezo silindirler, güzellik merkezlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alet, ortak bir tambura yerleştirilmiş çok sayıda küçük iğneden oluşur. Rahat kullanım için, tambur tutamağa tutturulmuştur. Rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle kozmetoloji pratiğinde çok popülerdir. İşleyişin ana prensibi: İğnelerle deri altına enjekte edilen gerekli işlemin saçlı deriye uygulanması. Etki prensibi, duvarlarda çalışırken bir merdane kullanımına benzer. İkinci cihaz genellikle güzellik merkezlerinde kullanılmaktadır. Çalışma prensibi tabancayla aynıdır, deri altına sadece çok sayıda iğne girer. Temel olarak bir şırınga kullanılır. Tek kaydırmayla Bir grup iğne anında kafa derisine yerleştirilir. Bu prosedür, tabanca ile tek bir atıştan biraz daha fazla ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir.

Evde meso rulo kullanımı

Enjeksiyon mezoterapisini evde tek başınıza yapamazsınız. Enjeksiyonlar sadece kliniklerde, güzellik merkezlerinde ve evdeki profesyoneller tarafından yapılır. Bu tedavinin fiyatı seans sayısına ve kullanılacak karışımlara göre değişiklik gösterebilir. Maliyet, ilaçlardan, kliniğin belirlediği fiyattan ve uzmanın özelliklerinden etkilenir. Mezoterapi genellikle 30 dakikadan fazla sürmez. Bir doktor bulabilir ve tıbbi kokteyller hakkında tartışabilirsiniz. Bu işlemi kendi başınıza yapmak istiyorsanız başka bir seçenek de meso rulo kullanmaktır. Bu ürünün en önemli avantajı bağımsız kullanım imkanıdır. Bununla birlikte, etkisi aşağıdaki ilgili enjeksiyonlara kıyasla daha az görünür olacaktır:

 • İğnenin yetersiz penetrasyon derinliği
 • Yüksek kompozisyon maliyeti
 • İğneler hızla kullanılamaz hale geliyor

Yine, bu yöntemde fiyat-performans karşılaştırması yapılırsa, bir kokteyl veya tek bir bileşen kullanmaya değer. Örneğin, bir vitamin kompleksi. Önemli: Uygulama evde yapılacaksa dikkatlice uygun bir alet seçmek gerekir.

İşlem Sırasında Ağrı Var mı?

Evet. Ağrı, fiyatının yüksek olmasının yanı sıra mezoterapinin temel dezavantajıdır. Ancak, hepsi bireysel ağrı eşiğine bağlıdır. Oksiput (başın arkası) ve kulak bölgesi enjeksiyonlara en hassas bölgelerdir. Mezoterapi sonrası saçlarınızı yıkayamazsınız, komplikasyonları ve rahatsızlıkları önlemek için 4 gün havuz ve buhar odalarına gidin. Bu dönemde ağrı çok daha güçlü hissedileceğinden, adet döneminde prosedürü durdurmaya değer. Önemli: Ağrının hissedilip hissedilmeyeceği hastanın ağrı eşiğine bağlıdır.

Saç Mezoterapisinin Kontrendikasyonları ve Yan Etkileri

Kökler canlılığını kaybetmiş ancak hala yaşıyorsa, mezoterapi problemli saçlarla baş edebilir. Ancak sorunlar daha önemli nedenlerden kaynaklanıyorsa – kalıtım ve hormonal dengesizlik gibi enjeksiyonlardan sonra bir mucizeye güvenmemelisiniz. Tüm tıbbi uygulamaların çeşitli kontrendikasyonları vardır ve mezoterapinin istisnası yoktur. Aşağıdaki durumlarda saç mezoterapisi tercih edilmemelidir:

 • hamilelik ve emzirme
 • kompozit bileşenlere karşı bireysel alerji
 • adet
 • endokrin sistem bozuklukları
 • iyi huylu ve kötü huylu tümörler
 • enfeksiyonlar

Önemli: Kontrendikasyonlar not edilmelidir.

Mezoterapinin Avantajları

Before accepting the application, it will be useful to know its advantages and disadvantages in detail. There are supporters and opponents of hair mesotherapy. Both supporters and other opinions should be carefully researched. It is useful to talk to someone who has undergone mesotherapy application so that there are no questions left in mind. The most important advantage of the procedure – it helps to deliver beneficial components to the hair follicles with the help of injections. No shampoo, mask, and folk remedies can provide this to you. In addition, it is worth highlighting a few more important advantages: The first is the time saving. An application takes between 20-40 minutes. While it should be carried out several times a week; balms, shampoos require daily application in more severe cases – several times a day. It is necessary to consider the pills taken according to a predetermined schedule, that there is an obligation to ensure regular use. Additional stimulating effect. Restoration processes are initiated as a result of integrity destruction of the skin Local application can be done. Drug completely affects the trigger point of the problem. There is no possibility of any damage on digestive system. In addition, drug does not harm any part of the body, which is mostly seen while using shampoos and balms. Targeting the correct point decreases the sensitivity and increases the chance of reaching desired result. Even after the first application, the results are visible, the hair gradually revives and gains a healthy appearance. However, significant results can only be achieved after 3 to 4 weeks.

Mezoterapinin Dezavantajları

Sonuçlar hakkında bazı talihsizlik olasılığını küçümsemeyin. Nitelikli bir doktor bile, işlemin zayıflamış saçları hayata döndüreceğini ve paranın boşuna verilmeyeceğini yüzde yüz garanti edemez. Bu soruna ek olarak, şu üç faktör de dikkate alınmaya değer: Ağrı. Deri delinmesi, özellikle bu tür enjeksiyonlar varsa, her durumda ağrı verir. Bazıları acıyla kolaylıkla başa çıkıp dayanabilir ve diğerleri için gerçek bir işkenceye dönüşebilir. Bu, doktorların deneyiminden, kokteylin bileşiminden ve bireysel hassasiyetten etkilenir. Yan etkiler. İşlem sonrası cilt ödemi görülebilir ve enjeksiyon bölgelerinde ağrı oluşabilir. Ayrıca kaşıntı ve pullu kabuk görünümü olabilir. Fiyat. Prosedür pahalıdır. Yüksek kaliteli bileşenler, görünür bir etkiye ulaşmak için en az on uygulama gerektirir. Tam bir tedavi süreci, herkesin karşılayamayacağı ciddi bir maliyet gerektirebilir. Önemli: Saç mezoterapisi ucuz bir işlem değildir. Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. Tüm sıhhi koşulların yerine getirildiğinden emin olmak faydalıdır. İşlem için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve sonra atılmalıdır. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken bileşenlerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzman, seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmelidir, çünkü 6-7 ponksiyondan sonra uç matlaşır ve bu da ağrıya neden olabilir. Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. 

Tüm sıhhi koşulların yerine getirildiğinden emin olmak faydalıdır. 

İşlem için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve sonra atılmalıdır. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken maddelerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzman, seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmelidir, çünkü 6-7 ponksiyondan sonra uç matlaşır ve bu da ağrıya neden olabilir. Seans sırasında doktora tamamen güvenmelisiniz. Ancak bu, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğu anlamına gelmez. Tüm sıhhi koşulların yerine getirildiğinden emin olmak faydalıdır. İşlem için eldivenler, şırıngalar ve diğer cihazlar bir kez kullanılmalı ve sonra atılmalıdır. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken bileşenlerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzman, seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmelidir, çünkü 6-7 ponksiyondan sonra uç matlaşır ve bu da ağrıya neden olabilir. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken bileşenlerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzman, seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmelidir, çünkü 6-7 ponksiyondan sonra uç matlaşır ve bu da ağrıya neden olabilir. Karışımın bileşenlerinde kullanılan etken bileşenlerin kökenini, ilacın kendisini ve raf ömrünü öğrenmekte fayda var. Ayrıca uzman, seans sırasında periyodik olarak iğneyi değiştirmelidir, çünkü 6-7 delmeden sonra uç matlaşır ve bu da ağrıya neden olabilir.

Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

 • İşlemin sonunda enjeksiyonlardan küçük yaralar kalır. İyileşmesi biraz zaman alacak.
 • Saçınızı özellikle balsam ve şampuanla yıkamayın. Kirli saçlara bir süre (3-4 gün) dayanmanız gerekir. Su ve şampuanlar işlemin sonucunu olumsuz etkileyebilir ve iyileşme süreci gecikir.
 • Bir süre güneş ışığından kaçının (2-3 gün)
 • Yüzmeyin. Mezoterapi sonrası ilk 10 saat içinde duş almamalısınız. Enjeksiyon alanları iyi kurutulmalıdır.
 • En az 7 gün sauna veya havuz kullanmayın
 • Tamamen iyileşene kadar enjeksiyon bölgelerine masaj uygulamayın.
 • Alkol tüketmeyin. Alkol vazodilatasyonu uyarır. Bu mezoterapinin etkinliğini olumsuz etkiler.

Mezoterapiye Karar Vermeli miyim?

Prosedür, hava kirliliği, kötü beslenme ve vücudun zayıflığı ile tanımlanan saç ve kafa derisinin durumu ile ilişkili çeşitli sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır. Ancak belirli bir hastalık söz konusu olduğunda mezoterapi durumu değiştiremez. Karar vermeden önce, her hastanın forumlarda paylaşmaktan mutluluk duyacağı birçok duygu ve izlenime sahip olduğunu görebilirsiniz. Yorumları düşünün.

Sonuç olarak

Mezoterapi, saçın durumunu iyileştirmek için mükemmel bir yöntemdir ve saça sağlıklı bir görünüm kazandırır. Uygulama süreci tamamlandıktan sonra saçlarınızın görünümü konusunda endişelenmezsiniz. Ancak, prosedürün deneyimli bir uzman tarafından yapılması önemlidir – ancak bu şekilde istediğiniz etkiye ulaşabilirsiniz.