Mezoterapi Tedavisi nedir?

Mezoterapi Tedavisi nedir?

Mezoterapi Tedavisi cilt yenileme, cilt gençleştirme, selülit tedavisi, zayıflama, saç tedavisi, cilt çatlakları, lekeler ve bazı cilt hastalıklarında kullanılmaktadır.

Mezoterapi Tedavisi nedir?
Mezoterapi Tedavisi nedir?

Mezoterapi Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi Tedavisi, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına özel vitamin, enzim, hormon, mineral ve amino asit karışımlarının enjekte edilmesi yöntemidir.

Mezoterapi Tedavisi ne için kullanılır?

Dünya çapında kadınlar arasında oldukça popüler zirkonyum olan bir güzellik bakımı olan mezoterapi, cildi derinlemesine nemlendirir ve parlak bir cilde neden olur. Yüksek konsantrasyonlarda antioksidan, vitamin ve hyaluronik asit içeren bu güçlü aktif bileşen karışımları, yoğun bir kolajen rejenerasyonunu destekler ve cildin genel sağlığını güçlendirir. Birden fazla seansla cilt, gençliği, canlılığı ve parlaklığı yeniden kazanmak için donuk görünümünü terk eder.

Mezoterapi hangi durumlarda yapılır?

Mezoterapi uygulaması;

 • Mat derilerde,
 • Cilt sarkmalarında,
 • Makyajı etkileyen yorgun ciltlerde hava kirliliği, n
 • Sigaradan etkilenen durumlarda,
 • Akneli ciltte, yara ve yanıklarda,
 • Saç problemlerinde,
 • Bölgesel zayıflamada tedavi amaçlı kullanılabilir.

Cilt gençleştirme, cilt tonlama ve cilt kırışıklıklarının tedavisinde birçok tedavi kullanılmaktadır. Mezoterapi diğer tedavi yöntemleri ile birleştirildiğinde çok daha hızlı sonuçlar alınmaktadır.

Ayrıca mezoterapi özel günlerde daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü için erkekler ve kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Mezoterapi tedavisi için hangi yaş uygundur ?

Her yaşta uygulanabilir. Özellikle 30 yaşına gelindiğinde yaşlılık belirtilerinin önlenmesinde oldukça etkilidir.

Mezoterapi tedavisi hangi alanlarda uygulanır?

Mezoterapi yüz, saç ve vücut uygulamalarında kozmetik olarak kullanılabilir. Akne, sedef hastalığı, egzama, saç hastalıkları ve kaşıntılı deri döküntüleri gibi dermatolojik hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yüz ve boyun uygulamasında mezoterapi tedavisinin amacı nedir?

Uygulanan maddenin içeriğine göre ciltte toparlanma, sarkma, elastikiyet ve direncin artması amaçlanarak mezolift denir. Daha parlak bir görünüm elde etmek için yapıldığında mesoglow denir.

Mezobotoks nedir?

Mezobotoks, düşük dozda botoksun tüm yüze uygulanmasına verilen isimdir. Her yüze uygulanabilir. Ancak özellikle daha ince cilt ve daha zayıf kas yapıları için tercih edilmektedir. Bu yöntemle kişinin doğal mimiklerini korurken ince kırışıklıkların azaltılması amaçlanır. Mezobotoks, açılan gözenekleri azaltarak yağ bezlerinin çalışmasını düzenler. Bu, cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Saç mezoterapisi nedir? Hangi koşullarda uygulanır?

Saç mezoterapisi zayıflayan saçların yeniden uzamasını sağlar. Saç büyümesini ve saç dökülmesini kontrol altına almak için biotin, hyaluronik asit ve silika gibi besin maddelerinin yanı sıra saç köklerinde kan dolaşımını artıran vitamin ve maddeler kombinasyonu olarak uygulanır. Bu karışımlar küçük dozlarda doğrudan saç köklerine uygulanır.

Vücut mezoterapisi nedir?

Vücut mezoterapisi selülit mezoterapisi ve vücut şekillendirme olmak üzere ikiye ayrılabilir.

Selülit, yetişkin kadınların% 85-90’ını etkileyen kozmetik bir sorundur. Selülitin nasıl oluştuğu konusunda kesin bir bilgi yoktur. Selülit sadece fazla kilolu kişilerde görülmez. Hormonal faktörlere bağlı olduğu düşünülmektedir. Selülit tedavisinde spor ve diyete ek olarak mezoterapi uygulanır.

Mezoterapi tedavisi ne kadar sürer?

Mezoterapi genellikle kişinin muayenesine bağlı olarak 3-6 seans sürer. Uygulama ortalama 15 dakika sürer. 1 saatlik hassasiyetten sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Mezoterapi tedavisi nasıl uygulanır?

Mezoterapi uygulamasında hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitlerin karışımı çok ince iğnelerle cilt altına enjekte edilir. Bu faydalı karışımın doğrudan epidermise enjekte edilmesi ile cildin kolajen ve elastin üretimi artırılır. Bu sayede cilt kendini yeniler ve nemi arttırır.

Mezoterapi tedavisinin yan etkisi nedir ?

Mezoterapi tedavisinde yan etki riski yoktur.

Mezoterapi etkileri ne kadar sürer?

Mezoterapinin etkisi 1 yıl sürer.

Mezoterapi uygulamasının avantajları nelerdir ?

Görünür sonuçlar, doğal bir görünüm, kesinti yok ve hepsinden önemlisi bıçağın altına girmekten kaçının! Anti-aging, anti-kirlilik, ışıltı artırıcı… Farklı ihtiyaçlar için farklı serumlar, herkes aradığını bulacaktır. İlk seanstan derin bir enerji artışı garantili ve görünür sonuçlar!

Mezoterapi lazer, radyofrekans veya IPL ile birleştirildiğinde daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Mezoterapi tedavisi kimlere uygulanamaz?

Mezoterapi;

 • Hamile kadın,
 • İnme geçirmiş kişiler,
 • İnsüline bağımlı diyabet hastaları,
 • Kanserli hastalara, kan pıhtılaşma bozukluğu ve kalp hastalığı olanlara başvuru yapılamaz.