MEZOTERAPİ İLE KANATLI TEDAVİ

MEZOTERAPİ İLE KANATLI TEDAVİ

Mezoterapi  ile leke tedavisi ile ilgili sorularınızın cevaplarını bu sayfada detaylı olarak bulabilirsiniz . Cilt lekeleri hem kadınlar hem de erkekler için ciddi sorunlardır. Cilt lekeleri için birçok tedavi yöntemi arasından doğru prosedürü bulmak para ve zaman kaybını önleyecektir. Önce cildinizdeki lekenin kaynağını bulmalısınız. Bir dermatologdan destek isteyebilirsiniz. Mezoterapi ile leke tedavisi kişiye özel bir işlemdir.

MEZOTERAPİ İLE KANATLI TEDAVİ
MEZOTERAPİ İLE KANATLI TEDAVİ

KARIŞIK MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR?

Uygun mezoterapi ajanları, leke tipine göre karıştırılır ve karışım, ince bir iğne ile lekeli bölgenin altındaki deri altı dokuya enjekte edilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır; hiç acı hissetmiyorsun. İşlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

MEZOTERAPİDE KULLANILAN İLAÇLAR NELERDİR?

En yaygın kullanılan ajanlar arasında C vitamini, multi-vitamin kokteylleri, retinoik asit, arbutin ve antioksidanlar bulunur.

KARIŞIK MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR?

Lekeye bağlı olarak 10 günde bir 4 ila 6 seans yapılır.

MEZOTERAPİ SONRASI KARIŞIK ÇAMAŞIR SUYU NE ZAMAN OLUR?

Leke derinliğine bağlı olarak her seanstan sonra yavaş yavaş beyazlaşma görülür. Leke kolay görünmez ve kolayca kaybolmaz. Tedavi için tutarlılık çok önemlidir.

MEZOTERAPİ SONRASI GÜNLÜK RUTİNİME DEVAM EDEBİLİR MİYİM?

Elbette yüzünüzde hafif bir kızarıklık belirir ve birkaç saat sonra kaybolur. İşlem günü duş, sauna vb. Olmaktan kaçının.

NOKTALARIM ÇÖZÜLDÜKTEN SONRA YENİDEN GÖRÜNÜYOR MU?

Önemli olan, cildinizi güneş dahil tehlikeli etkilerden korumaktır. Mezoterapi sadece mevcut noktayı gidermeye yardımcı olur. Yeni lekelerin oluşmasını önleyecek olan sensin. Lütfen güneş kremi kullanmayı unutmayın!