Gaziosmanpaşa Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Gaziosmanpaşa Mezoterapiyi Herkes Kullanabilir mi? 2021 2022 2023

Bu mezoterapi prosedür hamile kadınlar, emziren anneler, obez hastalar için kullanılmaz; veya diyabet, otoimmün hastalıkları, vasküler komplikasyonları veya her türlü enfeksiyonu olan kişiler. Yağ eritmek için enjeksiyon lipolizinin bir kilo verme aracı olmadığına dikkat etmek önemlidir .

Tedavi Sonrası Bakım

Hastaların uygun şekilde sürdürülen bir diyete, düzenlenmiş hormon seviyelerine ve bir egzersiz rejimine ihtiyacı olacaktır. Dr. Sedgh, sağlıkla ilgili faaliyetler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Durumunuz tıbbi kilo kaybı veya hormon , Dr. Sedgh bu ikisini veya ikisini genel tedavi planınıza etkili bir şekilde dahil edebilir. Tedaviniz için minimum iyileşme süresi vardır.

Mezoterapi Enjeksiyon Tedavilerinin Yan Etkileri

Enjeksiyonlardan kaynaklanan kısa vadeli yan etkiler geçicidir ve gerektiğinde tedavi edilebilen hafif morarma, ağrı ve şişliği içerebilir.

Gaziosmanpaşa Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Gaziosmanpaşa Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, genellikle çeşitli hastalıkların iyileşmesi için uygulanan ameliyatsız bir ilaç tedavisidir. Tek bir uygulamaya entegre edilmiş üç sütuna dayanmaktadır: akupunktur, nöral terapi ve ayrıca bireysel ve endikasyona özgü aktif bileşen kombinasyonu (farmasötik ve homeopatik ilaçlar, bitki özleri, vitaminler ve yardımcı maddeler). Prosedür “az – nadiren – ama doğru yerde” prensibine göre yapılır ve ciltte birden fazla hedeflenen mikro enjeksiyonla yapılır. Teknik, 1952’de Fransa’da, başlangıçta ağrı tedavisi için kullanan Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilmiştir. O zamandan beri mezoterapi estetik ve yaşlanmayı geciktirici tıp alanında giderek daha popüler hale geldi. Cilt yenilenmesinin doğal olarak görünen etkisini elde etmek için alternatif, oldukça etkili bir yöntemdir.

Mezoterapi hangi estetik endikasyonlarda kullanılabilir?

Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklar gibi cilt yaşlanmasının ilk belirtilerini azaltarak cilt gençleştirme için estetik mezoterapi kullanılabilir. Sıkılaştırıcı, kaldırıcı ve nemlendirici etkileri vardır.
Mezoterapi, selüliti tedavi etmek için de kullanılabilir. Etkilenen bölgelere özel aktif bileşenler enjekte edilir ve bu, birkaç konsültasyondan sonra cildin yapısında önemli bir iyileşmeye yol açar. Aynı zamanda, yağ birikintilerinin yönlendirilmiş bir mobilizasyonuna da izin verir.
Diğer bir gösterge de saç dökülmesidir. Mezoterapi, saç derisinin etkilenen bölgelerine vitamin ve uyarıcı maddeler içeren özel karışımlar enjekte ederek hem erkek hem de kadın hastalarda saç dökülmesine başarılı bir şekilde yardımcı olabilir.
Ayrıca hiperaktif kasların yumuşak ve doğal bir şekilde gevşemesini sağlamak için yüze botulinumtoksin ile “mezo-botoks” anlamında mezoterapi yapılabilir. Bu yöntem koltuk altlarında aşırı terleme için de kullanılabilir.

İşlem nasıl yapılır?

Başlangıçta hasta doktor tarafından iyice araştırılır. Spesifik anamnez derlenir ve hasta mezoterapi tedavisinin olasılıkları, etkileri ve nadir görülen yan etkileri hakkında bilgilendirilir. Mezolift uygulaması durumunda tedavi öncesinde gerekirse lokal anestezik krem ​​ile yüz derisi uyuşturulabilir. Ardından mezoterapi işlemi manuel olarak veya “mezo-gun” adı verilen özel bir tıbbi cihazla gerçekleştirilir. Vitaminler, antioksidanlar, mineraller ve hyaluronik asit gibi aktif bileşenlerin ayrı ayrı karışımları, en iyi mikro enjeksiyonlar kullanılarak bağ dokusu ve yağ dokusu dahil olmak üzere farklı cilt katmanlarına nazikçe enjekte edilir. Böylelikle cilt bariyerine nüfuz edilir ve mezoterapi karışımının bileşenleri, vücudun istenen bölgesinde etkinliklerini aktif olarak sergileyebilir.
Gerekirse işlem peeling, dolgu veya botoks enjeksiyonları ile birleştirilebilir. Böylelikle optimum cilt gençleştirme, neşter kullanılmadan sağlanabilir.
Başlangıçta uygulamalar 2 ay boyunca iki haftada bir yapılır ve takip eden tedaviler 2 ay daha ayda bir yapılır. Sonucu korumak için yılda iki kez başvuru yapılması tavsiye edilir. Cilt gençleştirme tedavilerinin tüm yöntemlerinde olduğu gibi, düzenli tütün kullanımı ve güneş banyosu, mezoterapinin uzun süreli etkisi için önemli ölçüde ters etki yapar.

Mezoterapi kullanarak ne gibi sonuçlar beklenebilir?

For skin rejuvenation, the repeated use of mesotherapy leads to an improvement of the overall appearance of the skin by boosting its elasticity and moisturizing capacity. The skin appears fresh, bright and natural. This effect is called the “meso-glow effect”. If hyaluronic acid is used in the mixture, the application is called “meso-lifting”.
“Meso-botox” also reduces fine wrinkles on the face. The appearance of the face becomes more open and fresh. Applied in the armpits it leads after a few days  to a significant improvement of excessive sweating in that area.
Mesotherapy used for cellulitis leads to a tighter skin and an improvement of the skin structure.
Hair loss, whether it is diffuse, androgenetic or alopecia areata, can often be reversed in men as well as in women with several applications of mesotherapy.

Herhangi bir komplikasyon var mı?

İşlemin eğitimli bir tıp doktoru tarafından yapılması şartıyla mezoterapi kullanımı ile neredeyse hiç komplikasyon yaşanmamaktadır. Her türlü enjeksiyonda olduğu gibi, genellikle birkaç gün sonra kaybolan küçük hematomlar veya cilt tahrişlerine yakalanma olasılığı vardır.
İşlemden hemen sonra hastanın derisinde küçük kabarcıklar görülebilir, bazen çok az kanama lekesi olabilir. Birkaç saniye sonra kanama durur. Genellikle kalıcı yan etkiler yoktur. Sadece alerji veya hamilelik durumunda bazı tedaviler önerilmez.

Mezoterapi tedavisinin maliyeti nedir?

Çaba farklıdır ve endikasyona bağlıdır. Başvurular birkaç kez tekrarlanmalıdır. Yüzün estetik tedavisi için, pahalı malzeme içerdiğinde

GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ , GAZİOSMANPAŞA MERKEZ BAĞLARBAŞI , BARBAROSHAYRETTİNPAŞA , FEVZİÇAKMAK , GÖZTEPE , HÜRRİYET , KARADENİZ , KARAYOLLARI , KARLITEPE , KÜÇÜKKÖY , MEVLANA , PAZARİÇİ , SARIGÖL , ŞEMSİPAŞA , YENİDOĞAN , YILDIZTABYA