Eyüp Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Eyüp Mezoterapi: Bilmeniz Gerekenler  2021 2022 2023

Mezoterapi, cildin orta katmanını (veya mezodermi) hedef alan kısa, ince iğnelerle bir dizi kimyasal enjeksiyon içerir. İlk olarak 1952’de Fransa’da Dr. Michel Pistor tarafından spor yaralanmalarının tedavisi ve dolaşımı iyileştirmenin bir yolu olarak geliştirildi.

Mezoterapi uygulayan doktorlar, enjeksiyonlarında bitki özleri, vitaminler, amino asitler, mineraller, hyaluronik asit, hormonlar, enzimler ve reçeteli ilaçlar dahil olmak üzere çeşitli maddeler kullanırlar.

Formülasyonlara bağlı olarak, bu ısmarlama kokteyller saç dökülmesini tedavi etmekten ve ince çizgileri en aza indirmekten gevşek cildi sıkılaştırmaya ve selülit ve aşırı yağ görünümünü, özellikle de gıdı çenesini azaltmaya kadar her şeyi yapmayı amaçlamaktadır .

Yağ azaltmaya yönelik mezoterapi, kilo verme tedavisi değildir. California, Saratoga’da bir doktor olan Dr. John Tang , bunun yerine “gerçekten küçük yağ ceplerine – bir ila iki inçlik sıkıştırılabilir yağa yöneliktir” diyor . “30 kilo fazla kiloluysanız veya çok fazla cildiniz varsa, yağ azaltma mezoterapisi için iyi bir aday değilsiniz.”

Yağ azaltma için kullanıldığında, invazif olmayan prosedür genellikle Kybella veya Aqualyx’e alternatif olarak konumlandırılır (aktif bileşenleri, deoksikolik asit, mezoterapi kokteyllerinde uzun süredir kullanılmaktadır).

Bununla birlikte, mezoterapi FDA onaylı değildir ve herhangi bir tedavi standardı yoktur – yani uygulayıcılar, enjekte edilebilir kokteyllerine istedikleri her şeyi karıştırabilirler.

Eyüp Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Eyüp Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Mezoterapinin artıları ve eksileri nelerdir?

Artıları

 • Bu minimal invaziv, öyle – ofis prosedürü.  
 • Hastalar genel anestezi gerektirmez. 
 • Liposuction gibi daha invaziv seçeneklerden daha az kesinti süresi taşır.
 • Cerrahi sonrası kompresyon giysisine gerek yoktur.
 • Kybella’daki etken maddeye benzeyen fosfatidilkolin deoksikolik asit içeren mezoterapi, yağ hücrelerini kalıcı olarak yok edebilir.
 • Kesi olmadığı için tedavi iz bırakmaz.

Eksileri

 • Prosedür FDA tarafından onaylanmadı ve ajans, güvenlik endişeleri nedeniyle birden fazla uyarı mektubu yayınladı (bununla ilgili daha fazlası aşağıda).
 • Standart bir tedavi veya yöntem yoktur, bu nedenle sonuçlar her bir sağlayıcının reçetesine ve tekniğine bağlıdır. 
 • Saygın araştırmalar, mezoterapinin vücut şekillendirme veya cilt gençleştirme için etkili olmadığını bulmuştur. 
 • Pahalı olabilen 10 mezoterapi seansı önerilebilir.
 • Şişlik bir haftaya kadar sürebilir ve hastalar kalıcı yara izleri dahil daha ciddi komplikasyonlar bildirmişlerdir.

Mezoterapi işe yarıyor mu?

Biri International Journal of Dermatology’de ve diğeri Plastic and Reconstructive Surgery dergisinde yayınlanan iki hakemli çalışma, mezoterapinin sırasıyla cilt gençleştirme ve vücut şekillendirme konusunda etkisiz olduğunu buldu.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği, yağ azaltma için mezoterapi önermiyor. 

RealSelf üyelerinin mezoterapi incelemelerinin yarısından azı tedavilerinin buna değer olduğunu söylüyor.

EYÜP İLÇESİ , EYÜP MERKEZ , AKŞEMSETTİN , ALİBEYKÖY , ÇIRÇIR , CUMA , DEFTERDAR , DÜĞMECİLER , EMNİYETTEPE , ESENTEPE , GÖKTÜRK , GÜZELTEPE , İSLAMBEY , KEMERBURGAZ , KEMER COUNTRY , MİMARSİNAN , MİTHATPAŞA , NİŞANCA , ORTAKÇILAR , RAMİ , SAKARYA , SİLAHTARAĞA , TOPÇULAR , YEŞİLPINAR MAHALLESİ-SEMTİ