Esenyurt Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Esenyurt Mezoterapi hakkında bilmeniz gerekenler 2021 2022 2023

Muhtemelen dolgu maddeleri , iplik kaldırıcılar, liposuction ve lipodissolve gibi kozmetik tedavilere aşina olsanız da, mezoterapinin farkında olmayabilirsiniz. Cilt gençleştirme için popüler bir alternatif haline gelen, daha az bilinen kozmetik tedavidir .

Mezoterapi nedir?

Dr Jones, “Mezoterapi, mikro miktarlarda belirli bir solüsyonu cildin dermisine veya deri altı boşluğuna iletmek için birden fazla enjeksiyon içeren cerrahi olmayan bir cilt tedavisidir” diye açıklıyor Dr Jones.

Peki, en iyi mezoterapi kokteyli nedir? Her şeye uyan tek tip bir tedavi değil; her şey adaya ve onların kişisel cilt sorunlarına bağlıdır. “Çözelti, genellikle hyaluronik asit, trombosit açısından zengin plazma (PRP) , vitaminler ve mineraller (örn. C vitamini), antioksidanlar (örn. Glutatyon), botulinum toksini, hormonlar veya mikro yağ gibi çeşitli bileşenlerden oluşabilir ” diyor. Jones.

Mezoterapi etkili midir?

Dr Jones, “Faydalar, solüsyonun bileşenlerine ve enjekte edildiği derinliğe bağlı olarak biraz değişebilir” diye açıklıyor. “Fikir, solüsyonun eklenmesi ile çoklu iğnelerin yarattığı travmanın cildin gençleşmesine yol açmasıdır. Mekanizma, neokollageneze (kolajen uyarımı) yol açan travma ve fibroblastların gerilmesidir. ” 

“Farklı alt tabakaların eklenmesi sonuçları daha da geliştirerek daha sıkı ve daha parlak bir cilde yol açabilir. Tekrarlanan tedaviler daha kalın bir dermise, gelişmiş ince çizgilere ve genel olarak daha sağlıklı ve daha genç görünen bir cilde yol açabilir. Aynı zamanda cildi içten dışa nemlendirmeye de yardımcı olur, bu nedenle susuz kalmış ciltler ve sık seyahat eden veya mumu her iki ucundan da yakmaktan hoşlanan kişiler için harikadır. “

Prosedüre neler dahil?

Öncelikle, eğitimli bir profesyonelin nelerin dahil olduğu, uygunluğu ve olası yan etkileri hakkında sizinle konuşacağı bir konsültasyona sahip olacaksınız. Daha sonra, yüzünüze uyuşturucu krem ​​uygulanacak ve etki etmesi için yaklaşık 30 ila 60 dakika bekleyeceksiniz. Bu sürenin sonunda, genellikle tıbbi bir tabancadan mikro iğnelerle birden fazla yüze enjeksiyon alacaksınız. İşlem oldukça hızlıdır (genellikle yaklaşık 45 dakika sürer) ve çok az rahatsızlık verir veya hiç rahatsız etmez.

İğne hayranı değil misin? İğnesiz mezoterapi de bir seçenektir. Bu aktif bileşenleri dermise derinlemesine nüfuz etmek için düşük frekanslı bir cilt gençleştirme cihazı kullanmayı içerir. Geleneksel mezoterapide olduğu gibi, çözüm tamamen cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmıştır. Bununla birlikte, bileşenlerin penetrasyonu, geleneksel mezoterapi tedavisine kıyasla daha sınırlı olabilir. 

Esenyurt Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Esenyurt Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Herhangi bir kesinti var mı?

Tedavi, minimum kesinti süresi içeriyor, ancak Dr Jones, önümüzdeki birkaç gün içinde biraz morarma görmeyi bekleyebileceğinizi söylüyor. Dr Jones, “Özellikle morarma eğilimliyseniz veya oldukça ince bir cildiniz varsa, genellikle morarma için iki ila üç gün ara vermenizi tavsiye ederim” diyor.

Morarmaların görünümünden endişeleniyorsanız ve iyi bir tedavi sonrası kapsama alanı arıyorsanız, Oxygenetix Foundation veya Lycogel Breathable Foundation’ı deneyin – her ikisi de işlem sonrası cildi kapatmak ve iyileştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. 

Herhangi bir yan etkisi var mı? 

“Başlıca yan etkiler tedavi sırasında rahatsızlık, sonrasında morarma ve şişliktir. Daha az yaygın olarak, alerjik reaksiyon bir olasılıktır ”diyor Dr Jones. “Adet öncesi, yorgun, stresli iseniz, önceki günlerde alkol kullanıyorsanız veya önceki günlerde aspirin, ibuprofen veya balık yağı kullandıysanız, ağrı ve morlukların çok daha kötü olduğunu düşünüyorum. Bir saat önce bir parasetamol almak ağrının giderilmesine yardımcı olabilir ”diyor.

Sonuçlar ne kadar sürer?

Sonuçların genellikle ne kadar süreceği, adaya ve ne sıklıkta tedavi gördüğünüze bağlıdır. Dr Jones, tekrarlanan tedavilerle sonuçlarınızın daha belirgin olacağını söylüyor. “Her yaptırdığınızda cildiniz daha iyi hale gelir. Spor salonuna gitmek gibi ”diyor. “Nemlendirici etkinin ve genel ışıltının yaklaşık üç ila dört ay sürdüğünü söyleyebilirim. Kolajen uyarımı her tedaviden üç ila altı ay sonra gerçekleşir, bu yüzden biraz yavaş bir yanıktır, ancak ne kadar çok yaparsanız, dermis o kadar sağlıklı ve kalın olur ve dolayısıyla ince çizgilerde bir iyileşme olur ”diye açıklıyor Dr Jones. 

“Sağlıklı bir kişide yeni kollajen beş artı yıl sürer, ancak aynı zamanda yaşlanma süreci de devam eder. Mezoterapi, cildi bir zaman kapsülünde tutmaya gerçekten yardımcı olur. Yılda iki ila üç kez yapsaydınız, beş yıl sonra başladığınızdan daha iyi görünürdünüz. Daha önce hiç tedavi görmediyseniz ve cildinizin hızlı bir şekilde güzel görünmesini istiyorsanız, o zaman her ay arayla üç uygulama yapabilir ve ardından üç ila altı ayda bir bakım yapabilirsiniz. ” 

Mezoterapinin maliyeti nedir?

Dr Jones, “[Bu] kullanılan ürünlere ve alanın büyüklüğüne bağlı” diyor. “Sadece göz altı bölgesi için birkaç yüz dolar veya çözüme süslü eklemeler olmadan tam yüz için . Botulinum toksini veya başka bir şey eklemeye başlarsanız daha pahalı hale gelebilir. ” 

Bir dizi tedavi satın almadan veya iğnelerle yüzünüze yaklaştırmadan önce, üzerinde çalışan kişinin nitelikli ve saygın olduğundan emin olun. Ayrıca, sonuçların kanıtı için resimlerden ve mezoterapi incelemelerinden önce ve sonra müşterilerinin mezoterapi örneklerine bakmanızı öneririz.

ESENYURT İLÇESİ , ESENYURT MERKEZ , ARDIÇLI , ÇAKMAKLI , CUMHURİYET , ESENKENT , FATİH , GÜZELYURT , HARAMİDERE , HOŞDERE , İNCİRTEPE , İNÖNÜ , KIRAÇ , MEHTERÇEŞME , MUHACİR ,