Beykoz Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Beykoz Da Mezoterapi Noktaları 2021 2022 2023

Kozmetik bilimindeki en eski yöntemlerden biri ve henüz en popüler olanı değil. Çok amaçlı mezoterapi tedavisi nihayet kabul görüyor. Ama bu ne? Ve gerçekten işe yarıyor mu yoksa bir aldatmaca mı?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, 1950’li yılların başında ilk kez tedavi olarak ortaya çıkan bir yağ aldırma tekniğidir.
Teknik, yağ dokusuna vitaminler, enzimler, hormonlar, bitki özleri ve farmasötik ürünlerden oluşan bir karışım enjekte ederek çalışır. Ya da daha spesifik olarak yağ yağına.

Tedavi sadece yağları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda bölgedeki cildi de sıkılaştırır. Yani mezoterapi de gençleştirici bir dokunuşa sahiptir.

Mezoterapi Geçmişi

Mezoterapi tekniği, Fransızca sözlük Michel Pistor’un icadıydı. Konu daha da fazla tanındı ve etrafındaki araştırmalar arttı. Böylece 1987’de Fransızlar mezoterapiyi kendi başına bir uzmanlık alanı olarak ilan ettiler. Başlangıçta mezoterapinin daha fazla kullanımı ve uygulaması vardı. Örneğin, ağrı için bir tedaviydi. Kısa bir süre sonra mezoterapi dünyanın birçok bölgesinde çok popüler hale geldi.

Mezoterapi Ne İçin Kullanılır?

– Mide, uyluklar, kalçalar, bacaklar, kollar ve yüzdeki yağı hedefleyin ve alın.
– Cildi tonlayın ve selüliti giderin.
– Kırışıklıkları gidererek cildi gençleştirin
– Cilt pigmentlerini çıkarın
– Bazı alopesi türlerini tedavi edin

Beykoz Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Beykoz Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

O nasıl çalışır?

Mezoterapi adı, “orta” ve “terapi” terimlerini bir araya getiren Yunanca bir kelimedir. Bunun nedeni, mezoterapinin aslında tedavi sırasında cildin orta tabakasını hedeflemesidir.

Ve bu teknik için, doktorlar karışımı hedef alanlara enjekte etmek için çok ince iğneler kullanırlar.

Şimdi doktorların enjekte ettiği çözüm dolaşımı iyileştiriyor ve iltihabı azaltıyor. Ve sonuç olarak bölgedeki cilt iyileşir.

Yağların giderilmesine gelince, doktorların enjekte ettiği çözelti, yağ giderme etkilerini içerir. Başka bir deyişle, yağ hücrelerinin küçülmesine ve boşa gitmesine neden olur.

Mezoterapi Enjeksiyonunun İçinde Ne Var?

Enjeksiyon, kozmetik hedefinize bağlı olarak birçok unsura sahip olabilir. Karışım, istediğiniz tedaviye göre değişecektir. Yağları gidermek, kırışıklıkları azaltmak veya cildinizi iyileştirmek için tedavi arıyorsanız; her birinin farklı bileşenleri vardır.

Ancak genellikle mezoterapi aşağıdaki gibi unsurları kullanır:

  1. Enflamasyonu azaltmak ve dolaşımı uyarmak için antibiyotikler ve vazodilatörler
  2. Hormonlar olan kalsitonin ve tiroksin metabolizmayı hızlandırır (yağ yakımı).
  3. Hyaluronidaz ve kolajenaz. Bu ikisi, kırışıklıkları gençleştirmek ve gidermek için harikalar yaratıyor.
  4. Bitkisel özler.
  5. Hücreleri güçlendirmek ve desteklemek için vitamin ve mineraller.

BEYKOZ İLÇESİ , BEYKOZ MERKEZ , ACARKENT , ACARLAR , ANADOLUHİSARI , ANADOLUKAVAĞI , BAKLACI , BEYKOZ , CAMLIBAHÇE , ÇAVUŞBAŞI , ÇENGELDERE , ÇİFTLİK , ÇİĞDEM , ÇUBUKLU , FATİH , GÖKTÜRK, GÖZTEPE , GÜMÜŞSUYU , İNCİRLİKÖY , KANLICA , KAVACIK SEMTİ-MAHALLESİ