Bakırköy Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Bakırköy Mezoterapi türleri nelerdir?  2021 2022 2023

Kullanılacak enjeksiyon tekniğine bağlı olarak üç farklı mezoterapi türü vardır. Üç farklı tip: nokta nokta mezoterapi, üst cilt mezoterapisi ve kapsamlı mezoterapi. Bunun dışında mezoterapi uygulaması, uygulama alanına göre saç mezoterapisi, mezolifting ve vücut mezoterapisi gibi çeşitli tiplere ayrılmaktadır.

Mezoterapi nasıl çalışır?

Mezoterapi çok popüler estetik işlemlerden biridir. Mezoterapi işlemi uygulanmadan önce kişinin ihtiyaçları, yaşı ve sağlık durumu kontrol edilerek amino asitler, enzimler, hormonlar, mineraller, vitaminler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi uygun maddeler hazırlanır. Hazırlanan bu maddeler mezoterapi işlemi ile ihtiyaç duyulan cilde uygulanır. Cilt dokusuna uygulanan bu maddeler, cildi canlı ve gergin tutan kolajen ve elastin adı verilen yapıları uyarır. Uyarılmış bu yapılar, uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak, lenfatik sistemdeki bağışıklık tepkisinin ve dolaşımın düzenlenmesini sağlar. Bütün bunlar birlikte cildin yenilenmesini sağlar. Deri altı doku onarılır ve böylelikle gevşeyen dokular eski sıkılığına kavuşur ve gençleşme sağlanır. Sonuçlar ve başarı oranları, seans sayısı, enjekte edilen maddelerin doğru oranı ve kişinin kendisi gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Bakırköy Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları
Bakırköy Mezoterapi 0532 173 4989 Tedavisi Fiyatları

Mezoterapinin faydaları nelerdir?

Mezoterapi, uygulama alanına göre birçok farklı şekilde fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir. Uygulandığı bölgelerde çatlak, kırışıklık, güneş lekeleri, cilt lekeleri, cilt sorunları, bölgesel yağlanma, selülit gibi birçok sorunu ortadan kaldırır. Halk arasında saç dökülmesi sorunu olarak bilinen alopesi gibi özellikle kellik ve saç sorunları olan kişiler için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Saçsız bölgede saç uzamasını sağlar. Vücudunuzun herhangi bir yerindeki akut veya kronik ağrıyı hafifletir. Özellikle spor yaparken meydana gelen bazı damar problemleri ve yaralanmalar için faydalı olabilir.

Mezoterapi kimlere uygulanabilir?

Mezoterapi, tedavi edilecek bölgeye ve kişinin sağlık durumuna göre 18 yaş üstü kişilere uygulanabilir. Kişinin uygunluğu sağlık taraması ile belirlenir.

Mezoterapi nerede ve kim tarafından uygulanmalıdır?

Mezoterapi işlemi mutlaka profesyonel bir hekim tarafından yapılmalıdır. Saygın ve tecrübeli bir klinikle çalışmak çok önemlidir. Mezoterapi, eğitimi olmayan ve mezoterapi ilaçlarını uygulama yetkisi olmayan hiçbir klinikte kesinlikle yapılmamalıdır.

Cildinizi canlandırmak, sıkılaştırmak veya parlatmak veya vücudunuzun bazı kısımlarını tonlamak istiyorsanız, Mezoterapi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

30 yıllık araştırmalardan geliştirilen Mezoterapi, vücudunuzun farklı bölgelerini gençleştirmek, sıkılaştırmak, tonlamak ve zayıflatmak için mükemmel ve çok yönlü bir tedavidir. Aynı zamanda selüliti azaltmaya, kilo vermeyi teşvik etmeye, sarkan cildi sıkılaştırmaya ve çatlakları ve yaşlanan cildi tedavi etmeye yardımcı olmak için kullanılır.

Hem erkek hem de kadın müşterilerimizden birçoğu, sivilce izleri, düzensiz cilt tonu, donuk cilt, ince çizgiler ve cilt sarkması gibi yüz rahatsızlıklarını tedavi etmek için Mezoterapi kullanmaktadır. Kırışıklıkların oluşmasını önlemek için 20’li yaşların ortalarından itibaren yaşlanma karşıtı Mezoterapi tedavilerine bile önleyici bir önlem olarak başlayabilirsiniz.

Doktorumuz, ilk konsültasyonunuz sırasında çok çeşitli faydalarını tartışacak ve sizin için doğru ve en uygun seçenek olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır.

BAKIRKÖY İLÇESİ , BAKIRKÖY MERKEZ , ATAKÖY , BASINKÖY , CEVİZLİK , FLORYA , KARTALTEPE , OSMANİYE , SAKIZAĞACI , ŞENLİK , YEŞİLKÖY , YEŞİLYURT , ZEYTİNLİK , ZUHURATBABA MAHALLESİ-SEMTİ